1.500.000 Ft-ot dob ki az ablakon, aki érettségi után rossz szakmát választ

Az érettségi utáni szakközépiskolák vezetői döbbenten veszik tudomásul, hogy 10-ből 8 diák már októberben más szakmát szeretne tanulni. Miért van ez?

A legtöbb érettségiző a barátok, szülők, szaktanárok ötletei alapján választ OKJ szakmát. Márpedig ahhoz, hogy jól döntsön valaki a pályaválasztással kapcsolatban, messze nem elegendő ha azt veszi figyelembe, milyen tantárgyakból volt jó a középiskolában.

Garantáltan jobban tanul, vizsgázik és jobban boldogul a munkában is az, aki alapos pályaválasztási szakmai felmérések, önértékelő eljárások, a szakmák ismerete alapján választ foglalkozást, és ez már elérhető bárki számára!

Döbbenetes, de senki sem számol utána!

Amíg az állam 2 szakma megszerzését finanszírozta, a családok könnyebben vették a diákok ötletszerű próbálkozását, mert látszólag nem volt plusz költségük, s úgy gondolták minél többet tud a gyerek, annál jobb. Ráadásul nem is jutottak hozzá komoly szakmai segítséghez ezzel kapcsolatban, így nem is hibáztathatja őket senki!

Ma már csak 1 OKJ szakmát szerezhet meg ingyen a felnövő generáció, s így bizony érdemes jobban megnézni az anyagiakat!

Mennyibe kerül, egy rossz szakmaválasztás?

Igen gyakori, hogy a fiatalok az első OKJ szakma megszerzését követően úgy döntenek, hogy az mégsem megfelelő számukra, és 2. szakmát tanulnak. Igen ám, de ezt már a családnak kell finanszírozni, s ez igen költséges mulatsággá vált napjainkban.

Az alábbiakban egy átlagos 2 éves, érettségire épülő szakképesítés megszerzésének költségeivel kalkuláltunk, amit a családi költségvetésből kell finanszírozni:

Tanfolyami díj:  250.000 Ft
Vizsgadíjak:       25.000 Ft
Tankönyvek:      15.000 Ft
Elmaradt jövedelem 24hó × 50.000 Ft netto fizetés: 1.200.000 Ft

Plusz költséget jelentenek még az alábbiak:

- már nem jár a diákigazolvány és a kapcsolódó kedvezmények
- bérletek, utazási költség tejes áron fizetendő
- nincs családi pótlék

Összesen:  1.490.000 Ft
+ az elmaradó kedvezmények, támogatások

Profi felmérésekkel ez elkerülhető!

Önnek megér ennyit, hogy a véletlenre bízza, mit tanul érettségiző gyermeke?
És Neked, kedves érettségiző felvállalható, hogy a családod ekkora anyagi áldozatot hozzon, az amúgy is romló megélhetési feltételek mellett?

Képzelje el a fentiek helyett, hogy

érettségizett gyermeke olyan szakmát tanul, amiért szívesen jár iskolába, örömmel tanul, jól vizsgázik és a munkába állást követően lelkesen dolgozik, mert szereti a munkáját!

Felnőttnek érezheti magát, mert sikeres pályakezdőként önálló keresettel bír és nem szorul végre a szülei segítségére, nem kell minden apróságra pénzért kuncsorognia!

Válasszanak profi segítséggel, legyen az Ön gyermeke sikeresebb, boldogabb felnőtt!

Itt a Sikeres Pályaválasztás Mentor program! >>

 

Nem kacsa: nehezebb lesz OKJ tanfolyamot végezni

Lassan 2 éve riogatnak

a tanfolyamszervezők, hogy a következő beiratkozási szezontól már lényegesen hosszabb idő alatt, és jóval drágábban végezhetsz OKJ tanfolyamot. Nem riogatás volt, igazat mondtak, igazat hirdettek a legjobb tudásuk szerint

Reklámfogás volt?

Nem, csak éppen a felnőttképzőket is teljes bizonytalanságban tartották a szakképzéssel kapcsolatos jogszabályváltozások. Ahhoz, hogy ezt megérthesd, kicsit bele kell látnod az OKJ szakképzések jogi szabályozásába. Igyekszem elmondani egyszerűen. (lejjebb).

2013. szeptember 1-től valóban életbe lép az új OKJ

Most, hogy valamennyi szakmai és vizsgakövetelmény elkészült, ősztől már kizárólag az új OKJ listában szereplő képzések indíthatók. Ez azonban a tanulni vágyó felnőtteknek sok esetben nagyon hátrányos lesz.

Hosszabb és drágább tanfolyamok

Mivel az új OKJ egyes szakmáknál megsokszorozza a szükséges gyakorlat idejét, sok szakmánál a dolgozó felnőttek számára vállalhatatlanul hosszabbak és drágábbak lesznek a képzések.

Augusztus 31-ig iratkozz be, hogy Téged ne érintsen

Mindenképpen iratkozz be még augusztus folyamán, hogy a régi, jóval kedvezőbb feltételekkel szerezhess új szakmát!

OKJ tanfolyamok országosan! >>

Hogyan indítható egy OKJ képzés?

Egy OKJ képzés akkor indítható, ha benne van az OKJ jegyzékben, és a felügyeleti szerv (valamely minisztérium) kiadta hozzá a szakmai és vizsgakövetelményeket.

2011. december 19-én a Parlament elfogadta az új Szakképzési Törvényt, s ezzel együtt megváltozott az OKJ jegyzék, azaz, hogy milyen szakmákat lehet oktatni. A második lépés viszont – a szakmai és vizsgakövetelmények kiadása – némely szakma esetén egészen 2013-ig húzódott. Emiatt a felnőttképzők folyamatos bizonytalanságban voltak, mert bármikor megkaphatták volna a szakmai és vizsgakövetelményeket, s akkor kötelezően csak az új OKJ szerint indíthattak volna tanfolyamokat.

Itt az egyedülálló Sikeres Pályaválasztás Mentor

A 4 legfontosabb dologgal nincsenek tisztában a szülők és a továbbtanulás előtt álló diákok, amikor a továbbtanulásról döntenek:

  1. Nem ismerik a választható pályákat, és a tanulható OKJ szakmákat,

  2. Nem tudják, hogy ma már csak 1 OKJ szakma megszerzését teszi lehetővé az állam ingyen, s ezért óriási a felelősség, hogy jól válasszanak középiskolát, mert később százezreket, milliókat kell gyerekük képzésére költeniük

  3. Nem ismerik, hogy milyen képességek, és személyiségjegyek alapján kellene választaniuk pályát, iskolát;

  4. Nem ismerik a módszereket, hogyan mérhetnék fel gyermekük képességeit, tulajdonságait, amikre nagyon sok esetben nem lehet a tanulmányi eredményből következtetni

Súlyos csalódások, milliós költségek

10-ből 8 diák már októberben másik szakmát választana, mert érzi, hogy rosszul döntött! Akik mégis megszerzik a végzettséget sohasem fognak abban a szakmában dolgozni, márpedig  egy új OKJ szakma megszerzése a családnak akár milliós kiadás is lehet, figyelembe véve a több százezres tanfolyami díjakat, a diákigazolvánnyal járó kedvezmények, a családi pótlék, az eseteges árvaellátás elvesztését.

Nézzen csak körül a saját környezetében!

Amikor az ember sok év után az osztálytalálkozón elbeszélget a régi társakkal ledöbben, hogy alig maradt valaki, aki azzal foglalkozik, amit tanult.

Sajnos nem kell ilyen messzire mennünk az időben: már a végzősök nagyobb része úgy nyilatkozik , hogy egészen más irányba megy tovább, ha befejezte az iskoláit, mert nem szereti tanult szakmáját, hivatását, már csak a bizonyítványt, diplomát szeretné!

Gondoljon bele, a volt osztálytársai, egyetemi évfolyamtársai közül hányan vannak végzettségüknek megfelelő állásban? Ugye elképesztő az eredmény!

Mit veszít, ha rosszul döntenek az érettségi utáni továbbtanulásról?

Ha anélkül döntenek a továbbtanulásról, hogy felmérnék érettségiző gyermeke képességeit, motivációit a munkával kapcsolatban kiteszik magukat az alábbiaknak:

  • Ha a rossz döntés következményeként középiskolát kell váltani, másik szakra átjelentkezni, az nemcsak rengeteg adminisztráció, utánjárás, hanem sok felesleges kiadás is, mire beszerzi az újabb és újabb tankönyvcsomagokat és felszereléseket.

  • Fizetős formában tud csak más OKJ végzettséget szerezni a gyermeke, ha az  érettségi utáni szakközépiskolában megszerzi azt az OKJ végzettséget, így újabb súlyos anyagi terheket vállal magára.

  • Elvesztegeti az időt, amit olyan szakmára, amiben később nem fog dolgozni;

  • Ha kiszámolja mennyi pénzt nem keres meg a gyermeke, mert ugyan már dolgozhatna, de e helyett újabb pár évig tanul, ez is lehet akár milliós nagyságrend, amit Önnek kell finanszírozni!

  • Gyermekének kudarca, hogy olyasmit tanuljon, amit nem szeret, akár magától a tanulástól is elveheti a kedvét, pedig a mai világban az lehet sikeres, aki szakterületén folyamatosan képezi magát, lépést tart a technikai fejlődéssel.

Természetesen nem várható el a szülőktől, hogy szakértő pályaválasztási tanácsadóként segítsék a gyereküket, hisz erre nincs képesítésük!

Mit tehet akkor a szülő és az érettségizett diák, ha felelősségteljesen akar dönteni?

Elmehetnek pályaválasztási tanácsadó szakemberhez, aki többszöri konzultáció és alapos felmérés után javasol számára szakmát. Csakhogy erre már nem nagyon van lehetőség szeptemberig!

Éppen ezért azt javasoljuk, hogy használja a MOT.HU szolgáltatását, ami a 21. század technológiáját alkalmazva online segítséget nyújt Önnek a pályaválasztásról:

Itt az online segítség, az egyedülálló Sikeres Pályaválasztás Mentor program

Online támogatás profi szakemberektől az érettségizett diákoknak és szüleiknek, ami mindazt tartalmazza, ami a sikeres pályaválasztáshoz nélkülözhetetlen

Mi mindent kap ebben az online anyagban?

  • Tesztek, melyekkel gyermeke felmérheti valódi képességeit, amiket meg sem tudhat az érdemjegyeiből!
  • Felmérések, melyekből kiderül mire hivatott az Ön gyermeke!
  • Önértékelő eljárások, melyek megmutatják milyen pályákon lehet igazán sikeres a gyermeke, amiben ráadásul örömét leli!
  • Melyek a legbelsőbb ambíciói, amit talán Ön sem ismer még?
  • Profi pályaválasztási szakemberek video tanácsadását, akik évtizedes tapasztalataikat osztják meg Önnel a választás szempontjairól.
  • Pszichológus szakember video interjúja, a döntés szempontjairól, nehézségeiről és a megoldásokról
  • Tájékoztatást arról, mit tanulhat a gyermeke állami támogatással, s mi az, amiért fizetni kell
  • Végül a MOT.HU-n Megmutatjuk hol tanulhatja (bárhol az országban, esetleg határon túl) a kiválasztott hivatást

Lépésről lépésre végigvezetjük Önt és gyermekét egy olyan úton, ami lehetőséget teremt , hogy a legjobb döntést tudják meghozni gyermeke továbbtanulásával kapcsolatban!

A legfontosabb segítséget nyújtjuk Önnek és gyermekének, ami a továbbtanulási döntéshez elengedhetetlen! Mire végigér az izgalmas megismerési folyamaton, meg fogja tudni, hogy az Ön gyermekének milyen pályák, hivatások valók!

Ami nem a Sikeres Pályaválasztás Mentor:

    • nem egy iskola katalógus, vagy felsőoktatási szakokat bemutató könyv száraz adatokkal, hiszen hogyan is dönthetne ilyen nagy horderejű kérdésben pusztán azok alapján

    • nem pályaválasztási elméletek bemutatása, mert Önnek gyakorlati segítségre van szüksége!

    • nem egy e-book, ami csak útmutatást ad, mert Önnek és a gyermekének pontosan az Önök lehetőségeire szabva kell jól dönteniük!

Mit nyerhet ha  megrendeli?

  • Abban segít, hogy miként tudja gyermekének tulajdonságai alapján a számára legjobb hivatást, pályát, szakmát kiválasztani.
  • Meg fogja látni, milyen sokféle lehetőség közül választhatnak, olyanok közül is, amit sosem gondolt volna!

Több száz könyv anyaga és több évtizedes segítői tapasztalat
egyszerűen feldolgozható formában

Összegezve több évtizedes tanulás, több évtizedes tapasztalat, aminek esszenciáját megosztják Önnel a Továbbtanulás Mentor szerzői!

Pusztán az elmélettel nem is menne semmire!

A program legfőbb értéke, hogy szinte kézen fogva vezeti végig Önt és gyermekét azon az úton, melynek végén biztosan tudni fogják hogyan kell dönteniük, mit kell választaniuk!

Ne rendelje meg gyermekének a SikeresTovábbtanulás Mentor programot,

    • ha azok közé a szerencsés kevesek közé tartozik, akinek gyermeke sziklaszilárd elhatározással tudja, mi az ő hivatása!

    • ha elhatározta, hogy azt fogja tanulni a gyereke, amit Ön jónak lát.

    • ha nem baj, hogy éveket és súlyos százezreket veszít a pályaválasztási próbálkozásokkal

    • ha nem bánja, hogy még 30 évesen is a gyerekszobát használja a gyermeke, és képtelen önálló felnőtt életet élni.

Mit nyerhet ha megrendeli a Továbbtanulás Mentor programot?

    • Pontosan olyan hivatást, szakmát fog választani, ami gyermekének tulajdonságai alapján a számára legjobb!

    • A fentiek alapján a munkát nem teherként éli meg, hanem örömmel végzi, ami ugye napi 8 órában nagyon nem mindegy!

    • Sok olyan lehetőség közül választhatnak, amire sosem gondolt volna!

Rendelje meg most, 15.000 Ft helyett mindössze 4990 Ft-ért, hogy

  • megspórolja a felesleges milliós kiadásokat,
  • megóvja gyermekét a csalódástól, amit egy rossz szakmaválasztás okoz

    Vezetékneved:
    Keresztneved:
*
E-mail címed:
*
Mail Formátum:
    Számlázási cím:
    Irányítószám:
    Város:
Email marketing by Interspire

Érettségi? Jó, ha van, de nem elég az elhelyezkedéshez

Diplomás karriered lehet egy jó OKJ szakmával

Mit szeretnél: betanított irodai munkát, vagy akár diplomás szintű karriert?
Ilyen óriási különbség van ugyanis, ha csak érettségid van, vagy ha
az érettségi után továbbtanulsz és egy jó OKJ szakmát, illetve diplomát szerzel.
Erről beszélt ma az InfoRádió Aréna című műsorában Csaposs Noémi, a
Személyzeti Tanácsadók Magyarországi Szövetségének elnöke.

A statisztikák szerint persze egy diplomás munkavállaló könnyeben el tud helyezkedni.
Ennek egyik oka, hogy Magyarország már nem az olcsó bér és munkaerő országa.

Kimaradtál az iskolából? Így szerezz érettségit

Persze, ha nincs érettségid, az eső lépés, hogy ezt szerezd meg, hiszen sokszorta több OKJ szakmát tanulhatsz, mert a legtöbb szakmai képzésre csak érettségizettek jelentkezhetnek. Itt találsz iskolákat, ahol érettségiz szerezhetsz 1-2 év alatt is felnőttként.

Diploma, vagy OKJ végzettség?

Furcsa módon azonban egy technikusi végzettséggel (felsőfokú OKJ szakmák, illetve felsőoktatási szakképzés) olyan karriert futhatsz be, mint egy közepes diplomával.

Nagyon keresettek ugyanakkor a szakmunkások is, de főleg külföldön kapnak jól fizetett állást.

A diplomások esetében fontos, hogy milyen típusú az a diploma,
és hol szerezte meg az álláskereső – tette hozzá Csaposs Noémi.

2 tanév alatt szakmád lehet iskolarendszerű képzésben

21 éves korig iskolarendszerben tanulhatod az első szakmádat, ráadásul állami támogatással. Ez persze ritkán jelent teljes költségmentességet, de nagy könnyebbség a felsőoktatáshoz képest, hogy a tanulói jogviszonyban itt jár neked a családi pótlék, árvaellátás és kapsz diákigazolványt is.

Fontos, hogy kihasználd ezt a lehetőséget, mert a 2. OKJ szakmát már csak tanfolyami rendszerben, súlyos százezrekért szerezheted meg!

Vigyázz! Százezrekbe kerül,

ha rosszul választasz szakmát! Nemcsak azért, mert neked/ a családodnak kell finanszíroznod a tanfolyamot, hanem azért is, mert miközben te a következő képzésen csücsülsz, az, aki jól átgondolta a pályaválasztását, már önálló keresettel rendelkezik!

Mit tegyél, hogy jól válassz?

Mindenképpen profi segítségre van szükséged, ami lehet a pályaválasztási tanácsadó, ha van a környéketeken!

Ingyenes pályaválasztási segítséget kaphatsz

19.900 Ft értékben, ha gyors vagy és együttműködsz velünk! Legyél az első 20 regisztráló között, oszd meg velünk a véleményedet a Sikeres Pályaválasztás Mentor programról!

Regisztrálj a Mot.hu hamarosan elkészülő Sikeres Pályaválasztás Mentor szolgáltatására, ami végigvezet egy folyamaton és biztosan jó döntést tudsz hozni!

Amikor majd állást keresel..

Csaposs Noémi elismerte, hogy a munkaadók sztereotípiák, és kulcsszavak
alapján hozzák meg az első körös döntésüket a munkaerő felvételről. Ennek értelmében fontos, hogy tudd milyen a trendi önéletrajz és motivációs levél, hogy ezen ne múlhasson az, hogy elnyerj egy jó állást!

Szenes Nicolette

Mot.hu

 

5 végzetes hiba, amiért nem Önhöz iratkoznak be

Sajnos ma már nem elég ha felad pár hirdetést  a beiratkozási időszakokban a megfelelő médiákban, ettől még nem fognak tolongani a beiratkozók.

Mivel Ön épp ezt a cikket olvassa, nyilván azokhoz az intézményvezetőkhöz tartozik, akik szeretnének egyre több és több beiratkozót a hirdetéseikből és mindent meg is tesz ennek érdekében.

A jó hír az, hogy ha Ön odafigyel az alábbi 5 hiba kivédésére, akkor garantáltan
lényegesen meg tudja növelni a beiratkozók számát!

1. hiba:
Rákattint az interneten az intézmény hirdetésére, és

olyan oldalon találja magát, ahol nem a hirdetésben foglaltakról van szó, amiért ő oda érkezett, hanem pl. az intézmény főoldalára jut és meg kellene keresnie, hol találja  a számára fontos információt. Kicsi az esélye, hogy keresgessen!

Így kerülje el:
Ezért fontos, hogy az Ön hirdetése teljesen összhangban legyen azzal az oldallal, ahová az érdeklődőt irányítja. Például ha méhész tanfolyamot hirdet, akkor pontosan a méhész tanfolyam részletes bemutatására érezzen az érdeklődő. Még inkább megnyeri az érdeklődő bizalmát, ha ugyanazt a fotót használja a hirdetésben, mint amivel az oldalon találkozik az Ön lehetséges beiratkozója.

2. Hiba:
Telefonál, és nem veszik fel a telefont

Főleg nyáron gyakori probléma és igen nagy bizalomvesztést okoz! Teszteltük: 15 intézmény közül mindössze 3-nál vették fel a telefont egy forró augusztus végi napon!
Mit tesz ilyenkor az érdeklődő? Felhív más intézményt, amelyik még tetszik neki!

Hogyan tudja Ön ezt a hibát kivédeni?
A mobiltelefonok korában nem is olyan nehéz ügy ez: minden hirdetésükben egy mobil számot adjanak meg, nyáron pedig mindig más kollégánál legyen a telefon, annál, aki ép nincs szabadságon, vagy kinevezett ügyeletes.

3. Hiba:
Telefonál és olyasmit kérdez, ami ott van a tájékoztatóban

A legtöbben azért telefonálnak, mert egyszerűen meg szeretnének bizonyosodni arról, hogy valóban létezik az intézmény, valóban indul a képzés, olyan feltételekkel indul, ahogyan azt olvasták. Ezzel persze kínos felhívni egy oktatási intézményt, ezért az érdeklődők rendszerint megkérdezik, szinte visszaolvassák azt, amit a hirdetésben, weboldalon olvastak. Sok tanfolyamszervező alig tudja leplezni a dühét – nekem el is mondják: “Hát nem tud olvasni, világosan leírtuk!” – s ez bizony érezhető a vonal másik végén!

Hogyan védje ki ezt a hibát?
Kérdezzen, nyissa meg az érdeklődőt! A profi tanfolyamszervezők az efféle bizonytalankodó érdeklődőből percek alatt beiratkozót varázsolnak egyszerűen azzal, hogy empatikusak és pár kedves mondattal megszerzik a telefonáló bizalmát, aki lássuk be,többnyire éppen erre vágyik. A Sikeres Tanfolyamszervezők Tréningen begyakorolhatja, hogy megy ez igazán gördülékenyen.

4. Hiba:
Nem írják ki a képzés teljes árát

Változatlanul él az intézményekben az a tévhit, hogy a beiratkozó kizárólag az árakat hasonlítja össze, ezért egymás alá licitálnak néha olyan brutálisan, hogy a közölt díjból sokszor nem is lehetne a képzést finanszírozni. Ezért követi el sok intézmény azt a csúsztatást, hogy egyes költségeket csak később közöl a jelentkezővel. Mind hallottunk már az efféle alapítványi hozzájárulásokról, tankönyvdíjakról, extrának nevezett órák díjairól.

Miért baj ez? Ezek a rövidlátó intézmények úgy tesznek, mintha csak egy szezonban akarnának tanfolyamokat indítani. Nem gondolják tovább a folyamatot: pedig bizony a beiratkozók mindent elmondanak a külvilágban, ami kellemetlenség, csalódás csak éri őket a beiratkozástól a bizonyítvány átvételéig, így a csúsztatásokkal élő intézményeknek rossz hírét keltik, ami évekre kihat.

Ez annál is inkább kellemetlen, mert a Mot.hu felméréséből egyértelműen kitűnt, hogy a felnőttek és az érettségiző diákok is a legfontosabbnak tartják az intézmény hírét amikor képzést választanak!

Hogy mit tehet Ön, ahelyett, hogy belemegy egy látszólagos árversenybe, később elmondom, de ez igen szerteágazó és hosszú téma.

5. Hiba Nem maradnak kapcsolatban az érdeklődővel

Képzelje el a helyzetet: valaki meglátja az Ön hirdetését, megtetszik neki az egyik képzése, átkattint a weboldalára. Még mindig tetszik neki az Ön ajánlata, de azonnal persze nem tölti ki a jelentkezési lapot, még gondolkodik, ahogy Ön sem vesz meg azonnal mégoly szükséges dolgokat sem első ránézésre az interneten, főleg ha a keresetéhez arányában sokat kell kiadni érte.

Hogyan vész el a mi érdeklődőnk a virtuális térben?

  • bejön a főnöke, be kell zárni az oldalt
  • nem emlékszik az oldal címére, amikor visszakeresné
  • pont szól a gyereke, hogy mikor lesz már vacsi, és lezárja a laptopját
  • …. még több tucat lehetőség van, miért nem jön vissza Önhöz, hogy beiratkozzon

Hogyan lesz akkor sokszorta több beiratkozó a honlapján érdeklődőkből?
Valahogyan el kell kérnie az adatait, hogy kapcsolatban maradjanak. Most hallani vélem, ahogy e cikk olvasói közül sokan felkiáltanak: “Ó, hát ott a hírlevél feliratkozás, mi ezt megoldottuk!”

Hát igen, csak az a baj, hogy már senki sem iratkozik fel csak úgy egy hírlevélre! Ön megtenné? Megadná az adatait, ha mondjuk mosógépet akar venni és a bolt oldalán ott van a gomb: HÍRLEVÉL.
Nos, a legtöbben nem iratkoznak fel, ahogyan Ön sem tenné.

No de ha ugyanez a mosógépes cég valami ilyesmit ajánlana:
Kíváncsi mik a mai mosógépek leggyakoribb meghibásodásai?
Szeretné tudni, melyik gyártó mennyi garanciát ad?

Önnek is valami ilyen izgalmas témát kell felajánlania:

Például ilyet:
Töltse le a boltvezető képzés legutóbbi vizsgakérdéseit és a válaszokat,
Töltse le névre szóló kuponját, amivel X% kedvezménnyel iratkozhat be!

Sok sikert a tanfolyamszervezéshez!

Van egy ajándékom is Önnek:

Ha még nem hirdette képzéseit a MOT-on, kockázat nélkül kipróbálhatja

1. Megrendelő: 30.000 Ft értékű címlap hirdetés 7990 Ft-ért >

2. Leírás a Médiaajánlatban itt >

Üdvözlettel,

Szenes Nicolette
ügyvezető

mot.hu

 

 

 

Érettségiztél? Mi lesz veled 2013 szeptemberben?

Csapdák a továbbtanulás választásnál, vigyázz!

Soha nem kell “dogoznod”, ha azzal foglalkozol, ami érdekel! – ezért fontos, hogyan választasz szakmát

Ugyan sokféle lehetőséged van, de rövid úton kerülhetsz kellemetlen helyzetbe, ha rosszul választasz iskolát, képzést! Például, ha OKJ szakképzésre szeretnél beiratkozni, több dologra is oda kell figyelned!

1. Csapda: lemaradsz

Halogatod a jelentkezésedet. Persze megértem, hogy a tomboló nyár, a vízpart és a fesztiválok lényegesen vonzóbbak az iskolánál, ha nem iratkozol be úgy augusztus közepéig, akkor már nem nagyon válogathatsz, mert a legjobb iskolákban hamar betelnek az osztályok.

2. Csapda: oda jelentkezel, ahová a barátaid

Ebben az a csapda, hogy igen kicsi az esélye, hogy éppen az a szakma fog tetszeni, ami a barátaidnak / barátnőidnek, így a tanévkezdés után elkedvetlenedsz és utálni fogod a sulit. Ha végigcsinálod mégis és megszerzed a szakmát, első dolgod lesz valami más szakma után nézni, de azt bizony már csak súlyos százezrekért teheted, mert jelenleg 1 szakma megszerzését támogatja az állam.

3. Csapda: oda jelentkezel, amit a szüleid, a családod ajánl

Ezzel a gond, hogy bár a legjobbat akarják Neked, és jól is ismernek, szinte biztos, hogy így sem lesz számodra megfelelő a választás és nem fogod szeretni amit tanulsz, és belekerültök a 2. csapdánál említett gonosz folyamatba! :(

Ne kerülj csapdába, így válassz szakmát!

Tudok egy módszert, ahogy szinte biztosan olyan OKJ képzést fogsz tudni választani, ami tetszeni fog! Örömmel tanulod majd -  még a nehezebb tárgyakon is átrágod magad, jól fogod érezni magad a gyakorlatokon, könnyedén levizsgázol, és imádni fogod a munkádat!

Azt hiszed ez varázslat? Szinte senkit sem láttál még, aki szívesen megy munkába és örömmel dolgozik? Pedig van ilyen, csak sajnos nálunk még nem elterjedt a módszer, ahogy jól lehet pályát választani!

Kidolgoztunk egy tesztet, amit ha végigcsinálsz, a magyar képzési kínálatból ajánl neked szakmákat. A teszt azon alapul, hogy Te miben vagy jó, téged mi érdekel, és hétköznapi helyzetekre adott válaszaid alapján megmondja mit érdemes tanulnod.

Teszteld magad! >

Kívánom, hogy jókedvű diák és majd örömmel dolgozó felnőtt legyél!

Tudod, ha azt csinálod, amit szeretsz, soha nem kell “dolgoznod”!

 

Szenes Nicolette
ügyvezető

mot.hu